SPOTKANIE

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Z DYREKTOREM

18 grudnia odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Dyrektorem szkoły – p. Sławomirem Stancelewskim. Uczniowie wraz z opiekunami wspólnie rozmawiali o spawach ważnych dla całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zrealizować wiele ciekawych i przydatnych pomysłów.


DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

Dzień Dobrego Słowa obchodzimy 13 dnia każdego miesiąca.

Idea ta powstała w 2011 roku z inicjatywy Iwony Majewskiej-Opiełki. Jej celem jest propagowanie zasad zachowania, szacunku dla języka polskiego, dbaniu o czystość i poprawność wypowiedzi dzieci i dorosłych a, także tworzenie dobrej atmosfery i pozytywnej energii.

Świętujmy ten dzień:

  • używając polskich słów
  • używając słów miłych, przyjaznych, zrezygnujmy z takich, które sprawiają innym przykrość lub obrażają ich
  • wspierajmy swoimi wypowiedziami innych, pomagajmy im, podtrzymujmy na duchu, rozśmieszajmy ich, rozsiewajmy dobre emocje i energię
  • zwracajmy się do innych z szacunkiem, podkreślając to słowami np.: proszę, przepraszam, dziękuję

 


ZABAWY ANDRZEJKOWE

Jest taki dzień w roku szkolnym, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Rokrocznie Samorząd Uczniowski, przy wsparciu nauczycieli, przygotowuje dla wszystkich klas wspaniałą zabawę z okazji”Andrzejek”. Jest to przede wszystkim możliwość spotkania się, oderwania od rzeczywistości, skierowania uwagi ku marzeniom i fantazji. 30 listopada 2018 roku Samorząd zapewnił wszystkim rozrywkę i moc atrakcji. Z twarzy uczestników nie schodził uśmiech, co dowodzi, że inicjatywa jest trafiona i warta wprowadzenia do tradycji szkolnej.


 

Możliwość komentowania jest wyłączona.