WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
NA JĘZYKOWĄ GRĘ PLANSZOWĄ

Z wielką radością przekazujemy wyniki Międzyszkolnego Konkursu na Językową Grę Planszową, który został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych 7 szkół współpracujących w ramach projektu Szkoła Ćwiczeń.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie językowej gry planszowej na temat: stolice krajów nauczanych w szkole języków obcych. Komisja konkursowa zwróciła szczególną uwagę na oryginalność i pomysłowość, zastosowanie słownictwa w języku obcym oraz estetykę wykonania.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze i trzecie miejsce!

Klasy VII-VIII
pierwsze miejsce:  Gabriel Jurewicz kl. 7f za grę pt.: ‘London Q&A’

Klasy I-III
trzecie miejsce : Szymon Kania kl. 2c za grę pt.:  ‘Bus Europe’

 

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Alicja Nowak 
Anita Grudzińska


GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

Uczniowie klasy 5a podczas 9 lekcji wychowawczych online realizowali cykl zajęć z programu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej pn.: „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Program, będący odpowiedzią na potrzebę prowadzenia atrakcyjnych zajęć wychowawczych oraz kształtowania postaw (m.in. empatii, otwartości, osobistego zaangażowania) i umiejętności (m.in. współpracy), jest częścią projektu edukacji globalnej. Realizowane treści to nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. Zgłębianie wyzwań współczesnego świata, zrozumienie współzależności naszego życia z życiem reszty planety, nie było łatwym zadaniem dla piątoklasistów.Wśród tematów poruszanych podczas zajęć uczniowie poznawali kwestie takie jak: wojna, odpowiedzialna konsumpcja, kryzys klimatyczny, pomoc humanitarna, uchodźstwo oraz Zrównoważony Rozwój. Zrozumienie treści ułatwiały filmy, animacje oraz ćwiczenia z publikacji „Bazgrolnik. Moje związki ze światem”. Mamy nadzieję, że po realizacji zajęć uczniowie w nich uczestniczący poczują się bardziej odpowiedzialni za swoje codzienne wybory i zachowania, które wpływają na naszą planetę i życie ludzi w innych częściach świata.


ZDOBYWAMY KARTĘ ROWEROWĄ


DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

   1 czerwca to dzień, w którym najważniejsza jest dobra, wesoła zabawa, wspólne przebywanie, przeżywanie i świętowanie. I tak było też w tym roku! Na wszystkie dzieci: młodsze i starsze czekało mnóstwo atrakcji. Każda klasa świętowała w nieco inny sposób. Odbywały się: warsztaty plastyczne, maratony gier, bajek, pikniki na trawie i w salach 🙂 Miłośnicy wędrówek udali się na rajdy piesze, lubiący rywalizację – uczestniczyli w grach terenowych, a na wszystkich ” smakoszy” czekały lody:) Wielką frajdę najmłodszym uczniom sprawiła bezpłatna Loteria Fantowa, w której każdy los wygrywał! To był bardzo radosny dzień! Wszystkiego najlepszego – drodzy uczniowie 🙂

   Z okazji Dnia Dziecka w klasach I-III odbył się konkurs fotograficzny na Najciekawsze zdjęcie z przyrodą w tle. Miło jest nam poinformować, że zwycięzcą została klasa IIIc! Gratulujemy!


ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

To święto już na stałe zagościło w kalendarzu naszej szkoły. Mały kwiatek, o którym mowa, jest symbolem przyjaźni, miłości i pamięci.

Święto Polskiej Niezapominajki obchodzone corocznie 15 maja ma na celu również promowanie walorów przyrody oraz stałe przypominanie o ochronie środowiska . Niezapominajkowy tydzień jest radosnym i wiosennym czasem w naszej szkole.

W tym roku z okazji Święta Niezapominajki uczniowie klas I – III wzięli udział w grze terenowej „Tropiciele przyrody”. Wszyscy wybrali się do pobliskiego parku w celu wykonania przyrodniczych zadań. Uczestnicy pracując w grupach rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki, obserwowali przyrodę, a w szczególności obserwowali drzewa.  Urodę wiosennej przyrody przedstawili w pracach plastycznych, które stały się ozdobą naszych szkolnych korytarzy.

Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę i wesoło bawili się na szkolnym placu zabaw.


KONKURS „JAKIE ZNASZ ZAWODY?”

Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie zorganizowała  Ogólnopolski Konkurs „Jakie znasz zawody?”, którego realizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, a pomysłodawcą konkursu jest Fundacja Społeczeństwo i Gospodarka w Poznaniu.

Do udziału zaproszono:

  • dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych,
  • uczniów szkół podstawowych I-IV, którzy mogą wykonać prace fotograficzne oraz
  • uczniów szkół podstawowych V-VIII, których zadaniem jest wykonanie 1 minutowego filmu.

Celem konkursu była popularyzacja zawodów rzemieślniczych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Poznając różne zawody młodzież zdobywa wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz uczy się szacunku dla pracy innych. 

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Julia Paczkowska z klasy 6b zdobyła 1 miejsce w kategorii  klas V-VIII w edycji regionalnej oraz wyróżnienie w ogólnopolskim finale konkursu.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem Julki

www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,wyniki-konkursu.html 

http://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,-jakie-znasz-zawody-final.html


SUKCESY W WOJEWÓDZKICH KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
w roku szkolnym 2020/2021

Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Zbigniew Pezda został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


NAGRODY DLA MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI

23 kwietnia,w Światowym Dniu Książki, do biblioteki zostali zaproszeni Laureaci konkursów czytelniczych.

W konkursie „Czytelnik Roku” zwyciężczynią została Oliwia Zawodni z klasy 3d.

Z kolei w konkursie „W domu zostałem, super-książkę przeczytałem”, kolejne miejsca zajęli:

I miejsce Dominika Batura z klasy 7a

II miejsce Julia Paczkowska z klasy 6b, Sebastian Lipiec z klasy 5a

III miejsce Hanna Śmigielska z klasy 6c

Laureaci, starym zwyczajem panującym 23 kwietnia w Katalonii, zostali obdarowani książką i różą.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Halina Maciejewska

Maria Rzeczyńska


KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

W czwartek 22.04 w naszej szkole odbył się konkurs Kangur Matematyczny. W konkursie wzięło udział 70 osób.

Kangur jest międzynarodowym konkursem, który został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych w Australii, a obecnie jest popularny na całym świecie. W 2019 roku wzięło w nim udział ponad 6 milionów uczniów, w tym ponad 376 tysięcy uczniów w Polsce!

Zadania konkursowe są w formie ciekawych zagadek logicznych wymagających umiejętności matematycznych.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej organizatora: www.kangur-mat.pl

Uczestnikom konkursu życzymy wysokich wyników!


DZIEŃ PATRONA w 17-nastce

Właściwie można powiedzieć, że – zamiast Dnia Patrona – w naszej szkole mieliśmy Miesiąc Patrona. Tym miesiącem był marzec. W obecnej sytuacji uczniowie w nieco inny sposób mieli okazję zapoznać się z sylwetką Józefa Ignacego Kraszewskiego.
A tych okazji było wiele!
W marcu wzięliśmy udział online w IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu „Józef Ignacy Kraszewski – wzorem dla współczesnego człowieka”. Ogólnopolski konkurs był zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 47 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Lublinie. Jesteśmy bardzo dumni, bo uczeń naszej szkoły – Mateusz Jurkiewicz z klasy 7f – został laureatem w dwóch częściach tego konkursu, zajmując: I miejsce w części literackiej i III miejsce w części biograficznej. Ponadto jury przyznało Mateuszowi tytuł: ZNAWCA KRASZEWSKIEGO. Do konkursu Mateusz przygotowywał się pod okiem pani Joanny Leczykiewicz.

Również w marcu zaproponowaliśmy uczniom klas 4-8, aby podczas lekcji wychowawczych zapoznali się z sylwetką Józefa Ignacego Kraszewskiego – uczniowie skorzystali z materiałów, które przybliżyły im Patrona, m.in. z biogramem pisarza: Józef Ignacy Kraszewski – wzorem dla współczesnego człowieka, audycją radiową pt. Gawęda Zygmunta Nowakowskiego na temat twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz opowiadaniem pt. Nauczyciele sieroty.

Chętnych uczniów zaprosiliśmy do udziału w szkolnym konkursie na najciekawszy wiersz dotyczący Józefa Ignacego Kraszewskiego. Miło nam poinformować, że zwycięzcami tego konkursu są:
Olga Jurkiewicz z klasy 4b i Szymon Stefanowski z klasy 6c
Wiersze można przeczytać w załączniku oraz w gazetce Szkolny Magiel.

Z kolei młodsi uczniowie przygotowywali się do nagrania piosenek związanych z Patronem: Kwiat paproci i Młody – jak my, wesoły –  jak my. Klasa 3c zapoznała się z tekstami piosenek. Niestety w nagraniu przeszkodził znany wszystkim wirus, który młodszym klasom uniemożliwił także oglądanie ekspozycji poświęconej życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz zapoznanie się z materiami dostępnymi w bibliotece szkolnej.

Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za udział w działaniach poświęconych Patronowi, a zwycięzcom konkursów gratulujemy.


KONKURS „ POZNAŃ– NASZE MIASTO”

w ramach projektu „ Jestem Polakiem i poznaniakiem”.

Każdego roku w ramach projektu ,,Jestem Polakiem i poznaniakiem” poszerzamy wiedzę uczniów klas I-III o naszym kraju i mieście. 18 marca 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Poznaniu. Uczestniczyli w nim reprezentanci wszystkich klas trzecich. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii, zabytków, pomników, miejsc kultury i nauki znajdujących się w Poznaniu oraz gwary poznańskiej. Trzecioklasiści odpowiadali na pytania, rozpoznawali na zdjęciach ważne obiekty Poznania, korzystali z informacji zawartych w prezentacji filmowej. Laureatką konkursu została Oliwia Zawodni z klasy 3d, która zdobyła I miejsce. II miejsce zdobył Jakub Meller z klasy 3e, a III miejsce Katarzyna Rapp z klasy 3 d. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Dyrektora Sławomira Stancelewskiego. Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz pozostałym uczestnikom wiedzy o naszym mieście.

Organizatorki: Iwona Brzoza i Hanna Ławniczak.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.
Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Zadaniem każdego z uczniów przed przystąpieniem do Konkursu jest przeprowadzenie doświadczeń przyrodniczych w warunkach domowych, które nie tylko pobudzają ciekawość, wyjaśniają wiele zagadnień związanych z otaczającym nas światem, ale pozwalają także na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny.
Tegoroczny Konkurs to już 14 edycja. Konkurs odbył się 9 marca i, mimo różnych obostrzeń związanych z pandemią, cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 44 uczniów. Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na wyniki. Trzymamy kciuki, aby wśród uczestników naszej szkoły byli laureaci. Powodzenia!


KONKURS HISTORYCZNY

Mamy zaszczyt poinformować, że w konkursie historycznym adresowanym do uczniów szkół poznańskich oraz z terenu Wielkopolski, uczniowie naszej szkoły zdobyli znakomite miejsca. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania, a jego ideą – ukazanie roli i znaczenia Poznania jako znaczącego ośrodka rozwoju Polski.

TMMP zaproponowało dwa tematy:

1. „Królewski Poznań. 725. Rocznica koronacji Przemysła II na króla Polski”

2. „75.Rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Poznań 1945 – 2020: ludzie, zmiany, wydarzenia”.

Oto wyniki:

Główną nagrodę: Grand Prix otrzymał Maciej Przybylski z 6a,

I miejsce Max Bijpost z 6c

II miejsce Zuzia Karolczak z 6b

II miejsce Hania Śmigielska z 6c

Opiekunowie uczniów: Ewa Drozdowicz i Wojciech Wrotkowski

Gratulujemy serdecznie


BALIK NOWOROCZNY I KLASOWY KONKURS MAM TALENT 

Dnia 16 lutego 2021 r. w naszej szkole rozbrzmiewała karnawałowa muzyka, w rytm której bawili się uczniowie klas I-III. Pandemia uniemożliwiła nam udział w corocznym wielkim Balu, dlatego spotkaliśmy się w najbliższym gronie. Każda klasa bawiła się w swojej sali, w sposób, który najbardziej lubi. Wiele osób przebrało się za znane i lubiane postacie z bajek i filmów dla dzieci. Chociaż impreza przebiegała w innych salach, na różnych piętrach – wszystkich łączył doskonały nastrój. Wyjątkowym punktem programu tegorocznego Balu był – klasowy konkurs Mam Talent. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia takie jak:  śpiew, grę na instrumencie, taniec, recytację i bardzo zróżnicowaną kategorię “inne”, która objęła prawdziwą magię, pokaz prac plastycznych, popisy znajomości flag państw świata, czy wiedzy o Układzie Słonecznym. Występy dzieci były wspaniałe! Ten dzień zapisze się w szkolnym kalendarzu jako szczególnie udany!


WALENTYNKI

W poniedziałek 15.02 Nasza Szkoła zamieniła się w centrum dowodzenia nad miłością i przyjaźnią. Tej atmosferze towarzyszył wszędobylski kolor czerwieni. Jak co roku, z okazji WALENTYNEK, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Tuż pod samorządową tablicą w tygodniu poprzedzającym święto Walentego, została ustawiona czerwona skrzynka, do której uczniowie mogli wrzucać kartki wyrażające sympatię do swoich kolegów i koleżanek.

Walentynkowi kurierzy skrupulatnie posegregowali korespondencję i przekazali wszystkim adresatom, którzy od samego rana świętowali dzień zakochanych w swoich klasach.


TURNIEJ WIEDZY GEOGRAFICZNEJ “ JEDEN Z DZIESIĘCIU” 

Podsumowanie projektu: AKADEMIA MAŁEGO GEOGRAFA 

 Uczniowie klas trzecich brali udział w czwartej edycji Akademii Małego Geografa. Pomimo nietypowego czasu pandemii – uczestnicy projektu, w terminie od września do grudnia, mieli możliwość odbyć dalekie podróże po najciekawszych zakątkach świata. Część wykładów odbyła się w formie stacjonarnej, część – online.  Przewodnikami w tej fascynującej wyprawie byli nauczyciele akademiccy, pasjonaci, a także nauczyciele naszej szkoły. Projekt realizowany był we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Polskim Towarzystwem Przyjaciół Astronomii. Profesjonalizm, zaangażowanie oraz życzliwość prelegentów sprawiła, że uczniowie rozwinęli swoje zainteresowania i pasje, poszerzyli wiedzę z zakresu geografii świata, czego wyrazem była ogromna wiedza geograficzna prezentowana podczas turnieju “ Jeden z dziesięciu”.  Konkurs odbył się 11 lutego 2021r. i doprowadził do wyłonienia zwycięzcy – zdobywcy tytułu “ Obieżyświat roku 2020”. Został nim uczeń klasy III c – Mateusz Lipiecki. Nagrodę główną – Tablet Lenovo ufundował i wręczył Pan Dyrektor Sławomir Stancelewski. Gratulujemy serdecznie Mateuszowi oraz wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się przeogromną wiedzą! Wielkie brawa! 


KONKURS PLASTYCZNO-CYFROWY 

„FUNDUSZE NORWESKIE I EOG – O TYM SIĘ WIE!”

 W pierwszym tygodniu lutego 2021 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym etapie  konkursu plastyczno-cyfrowego “ Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”. Uczniowie zgodnie z założeniami organizatorów konkursu pogłębiali wiedzę na temat geografii, historii i przyrody państw darczyńców, Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Wykonane prace przedstawiają krajobrazy Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Klasy trzecie i drugie różnorodnymi technikami przedstawiały: fiordy, gejzery, zorze polarne, zamki i tradycyjne domki skandynawskie, faunę i florę, a także symbole narodowe tych państw. Temat pracy klas pierwszych nawiązywał do jednego z projektów współfinansowanych przez Fundusz Norweski i EOG “ Tradycyjne bartnictwo ratunkiem dzikich pszczół w lasach”, dlatego pierwszaki wykonały przepiękne pszczółki. Etap szkolny konkursu zakończy się wyborem i nagrodzeniem najciekawszych prac!  


KÓŁKO TEATRALNE

odkrywa mechanizmy zbrodni – szkolna adaptacja dramatu Juliusza Słowackiego

W tym roku szkolnym jeszcze podczas nauczania stacjonarnego zaczęliśmy nasze spotkania w ramach kółka teatralnego i postanowiliśmy, że wystawimy „Balladynę”.

Przygotowywaliśmy się do tego, by pokazać widowisko uczniom naszej szkoły – ukazać zbrodnie tytułowej bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego. Pandemia jednak pokrzyżowała nasze plany. Zostaliśmy zmuszeni, by zmienić koncepcję inscenizacji. Wybraliśmy inną formę – przedstawienie kukiełkowe.

Nie mogliśmy pokazać społeczności szkolnej rezultatów naszej pracy, zachęcamy jednak do obejrzenia zdjęć.

Kółko teatralne to zajęcia, na których nie tylko się uczymy, ale przede wszystkim świetnie bawimy!

Monika Krzyczyńska


ZAJĘCIA DODATKOWE

POZNAJĘ – NIE WYKLUCZAM – REAGUJĘ

W bieżącym roku szkolnym były realizowane zajęcia dodatkowe „Poznaję – nie wykluczam – reaguję”, mające na celu kształtowanie wśród wszystkich uczniów postaw wzajemnego szacunku i tolerancji bez względu na jakiekolwiek różnice.

Udało się poznać i włączyć uczniów cudzoziemskich uczęszczających do naszej szkoły, nawiązać współpracę z ich rodzicami. Przełamanie bariery językowej zaowocowało wywiadami, które zostały zamieszczone w świątecznym numerze gazetki „Szkolny Magiel”. Uczestnicy zajęć poznali także takie terminy jak: uprzedzenie, stereotyp, dyskryminacja ze szczególnym naciskiem na nierówne traktowanie kobiet, rasizm, bezdomność, holocaust, uchodźctwo, niepełnosprawność oraz potrafili rozpoznać te zjawiska na konkretnych przykładach. Był też czas warsztatowy podczas którego uczniowie zapoznali się z podstawami języka migowego i alfabetu Brailla. Ponadto rozwinęli swoje umiejętności artystyczne i dziennikarskie. Nauczyli się współpracować w grupach online oraz kulturalnie prowadzić dyskusje. Podczas podsumowania zajęć uczniowie stworzyli kodeks zachowań antydyskryminacyjnych.

To był bardzo dobrze spożytkowany czas


KONKURS KALIGRAFICZNY „ZŁOTE PIÓRO”

Uczniowie Naszej szkoły słyną z kaligraficznego pisma, a to wszystko dzięki możliwości sprawdzeniu swoich pisarskich umiejętności estetycznego, kształtnego i poprawnego pisma. Od ośmiu lat w Naszej szkole odbywa się konkurs kaligraficzny „Złote pióro”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas drugich i trzecich. 29 października odbył się I klasowy etap, a 5 listopada II etap dla wybranych 24 najlepszych uczniów.

Mistrzowie Kaligrafii z każdej z klasy otrzymali złote pióra wraz z dyplomem i nagrodą sponsorowaną przez Dyrektora Szkoły. Uhonorowanie zwycięzców i wręczenie dyplomów odbyło się w tym roku w klasach przez organizatorkę konkursu Panią Joannę Bródkę.

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy kaligraficznym pismem!


SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM I AUTOREM

23 października 2020 r. odbyło się spotkanie uczniów klas III z podróżnikiem i autorem książek Łukaszem Wierzbickim.


DZIEŃ BAŃKI MYDLANEJ


KREATYWNIE I WESOŁO
  SPĘDZAMY CZAS POZA SZKOŁĄ

Od dwóch miesięcy szkoła nie rozbrzmiewa gwarem uczniów, którzy teraz uczą się zdalnie. Jednak oprócz nauki, zdobywania wiedzy i umiejętności nowymi technikami uczniowie spędzają czas bardzo wesoło rozwijając swoją kreatywność, odkrywając nowe zainteresowania i talenty.

Niektórzy chętnie dzielą się swoimi pomysłami, pracami przesyłając je do pedagoga szkolnego.

Poniżej przedstawiamy galerię prac nadesłanych przez uczniów klas I-III.


BALIK KARNAWAŁOWY


KONKURS KALIGRAFICZNY

Od kilku lat w naszej szkole odbywa się konkurs kaligraficzny, który ma na celu kształcenie umiejętności estetycznego, poprawnego pisania, pokonywanie własnych trudności, mobilizowanie uczniów do starannego i estetycznego pisania.

Konkurs kaligraficzny „Złote pióro” przeznaczony był dla uczniów z klas drugich. Odbył się w dwóch etapach: I etap dla wszystkich uczniów klas drugich i trzecich oraz  II etap dla 28 najlepszych uczniów. Z pośród najlepszych uczniów zostali wybrani Mistrzowie Kaligrafii z każdej z klasy, otrzymali oni złote pióra. Uhonorowanie zwycięzców i wręczenie dyplomów odbyło się podczas szkolnych Jasełek na auli szkoły przez Pana Vice-Dyrektora Tomasza Dominiaka i organizatorki konkursu Panią Joannę Bródkę.

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

na „NAJPIĘKNIEJSZĄ SKARPETĘ ŚWIĄTECZNĄ”

Komisja konkursowa w składzie: p. Nina Rachel – nauczyciel techniki, organizator konkursu, p. Anna Pereświet–Sołtan – nauczyciel plastyki oraz przedstawiciel SU – Maksymilian Wiza – uczeń klasy 6d przyznała:

I miejsce – Wojciech Żytko z klasy 5c

II miejsce – Zofia Maniak z klasy 5c

III miejsce – Amelia Budzińska z klasy 6d

oraz trzy wyróżnienia: Martyna Płaczek z klasy 5c, Szymon Tyczyński z klasy 5d, Jakub Kuźniewski z klasy 6e.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!

Wszystkie prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej w Galerii w holu Szkoły.


SPOTKANIE SU Z DYREKTOREM SZKOŁY

17 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie członków Samorządu Uczniowskiego z Dyrektorem szkoły – p. Sławomirem Stancelewskim. Uczniowie wraz z opiekunami wspólnie rozmawiali o swojej prężnej działalności, zorganizowanych przedsięwzięciach i zebranych funduszach dla całej społeczności szkolnej. Omówiona została także bardzo ważna kwestia zakupu kanap oraz możliwość stworzenia i zaaranżowania ,,kącika relaksu” w naszej szkole. Na spotkanie zaprosiliśmy także przewodniczącego Rady Rodziców – p. Pawła Żurowskiego, który obiecał wspomóc inicjatywy i plany Samorządu. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zrealizować wiele ciekawych i przydatnych pomysłów.


DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dzień 6 grudnia to czas, w którym Samorząd Szkolny obdarowuje wszystkich uczniów naszej szkoły cukierkami. Składamy sobie życzenia i wchodzimy do klas ze świątecznymi piosenkami. Jesteśmy przebrani w świąteczne stroje, a klasy, które odwiedzamy również w tym dniu maja na sobie mikołajowe akcenty.

Tak jak co roku, zaczyna się pracowity czas sprawiania sobie miłych niespodzianek i dbania o innych. Nadchodzą Święta. Tym radosnym słodkim upominkiem życzymy Wam Wszystkim wielu wspaniałych chwil na rozmowy ze sobą, pomaganie sobie wzajemnie i okazywanie życzliwości. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Rozglądajmy się wokoło, może obok nas jest ktoś komu możemy pomóc. Czasem zwykły uśmiech może dać więcej niż tysiące słów.

Wasz Samorząd Szkolny


ANDRZEJKI

W ostatnim tygodniu listopada dla wszystkich uczniów klas 1-3 odbył się Tydzień Pluszowego Misia. Jednak największym wydarzeniem były Andrzejki szkolne, które odbyły się 29 listopada. Na auli były różnego rodzaju wróżby, gry i zabawy. Chętne osoby mogły mieć swoje stanowisko. Były takie zabawy jak: losowanie zawodów i wyzwań, malowanie paznokci oraz twarzy, sztuczki magiczne, przepowiadanie przyszłości, wróżenie z ręki i z wody, sztuczki z kartami, wróżenie z atramentu i wiele innych magicznych stanowisk andrzejkowych. Nie zabrakło również osoby odpowiedzialnej za muzykę. Niektóre osoby włożyły duży wkład również w przygotowanie odpowiednich strojów.

Samorządowe Andrzejki były naprawdę świetne !


TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w naszej szkole 25 listopada obchodziliśmy uroczyste podsumowanie „Tygodnia Pluszowego Misia”, w którym brali udział uczniowie klas I i II. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „MISIOWA RODZINA”. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ przybył do Nas wyjątkowy gość, pluszowy miś siedemnastki BUNIO. Dzieci przyniosły swoje pluszowe misie, które towarzyszyły im w zabawie i podsumowaniu zadań z każdej edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastycznej, muzycznej i ruchowej. Uczniowie przedstawili najważniejsze informacje z życia niedźwiedzia grizzli, brunatnego, koali, pandy i niedźwiedzia polarnego. Miś Bunio przygotował wiele niespodzianek dla dzieci, umilił czas czytaniem opowieści o swoich misiowych przyjaciołach i oczywiście nagrody w postaci słodkiego „Małego co nie co”. Wszyscy świetnie się bawili. Największym zainteresowaniem wszystkich uczniów cieszyła się FOTOBUDKA dzięki, której każdy uczeń mógł zamienić się w misia. Miś już nie może doczekać się co będzie w następnym roku. Do zobaczenia!

Organizatorki: Hania Ławniczak, Kinga Chylińska, Joanna Bródka


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

KLASY I – III


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

KLASY IV – VIII


„DICTATION” – KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

15 października 2019 uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w szkolnym konkursie z języka angielskiego „Dictation”. Głównym założeniem konkursu było rozwijanie umiejętności pisania dyktanda ze słuchu oraz ćwiczenie ortografii języka angielskiego . Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Mimo, że tekst był trudny uczniowie poradzili sobie z nim naprawdę dobrze. Gratulacje dla wszystkich uczestników, a w szczególności dla zwycięzców!

I miejsce: Zuzanna Bajer kl. VIII c

II miejsce: Sara Rachmańczuk kl. VII e

III miejsce: Amelia Pawlak kl. VII a, Zbyszek Pezda kl. VII e

IV miejsce: Adrianna Pięta kl. VII c

V miejsce: Julia Żurawek kl. VIII b

Organizatorki: Julia Dębińska, Alicja Nowak


DZIEŃ BAŃKI MYDLANEJ


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


 

Z życia szkoły – strona 2

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.