Projekt „Mały Medyk” – Polska Akademia Dzieci w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

 

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 4a zostaną studentami w ramach projektu „Mały medyk”. Raz w miesiącu będą uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Medycznym, których celem jest rozbudzanie aktywności poznawczej, popularyzacja wiedzy i podtrzymanie pierwotnej ciekawości świata u dzieci. Uczestnictwo w PAD umożliwia dzieciom kontakt z najnowszymi osiągnięciami nauki i naukowcami, oraz rozwijanie własnych pasji naukowych. Daje także szansę dzielenia się nimi ze swoimi rówieśnikami w wyjątkowych warunkach. Dzięki temu nauka staje się dla dzieci niesamowitą przygodą i osobistym przeżyciem. Jest to także nowe doświadczenie dydaktyczne dla wykładowców akademickich, gdyż dzieci są zupełnie innymi odbiorcami niż studenci uczelni wyższych.

 

 

 

 

Opublikowane: 7 października, 2022

Możliwość komentowania została wyłączona.