FESTIWAL NAUKI

Polski Dzień Nauki to coroczne święto, które odbywa się w Polsce 19 lutego. Dzień ten jest poświęcony uznaniu osiągnięć polskich naukowców,  oraz inspirowaniu młodych ludzi do kariery w tej dziedzinie . Jest to dzień, w którym specjaliści, badacze i pedagodzy spotykają się, aby zaprezentować swoją pracę i podzielić się swoją wiedzą z opinią publiczną.
W naszej szkole również świętowaliśmy to wydarzenie 17 lutego. Dzień ten obfitował w wiele niespodzianek. Pierwszą atrakcją był pokaz mody, w którym każda klasa prezentowała jedną osobę przebraną za wybranego naukowca. Można było rozpoznać wśród nich znanych naukowców, ale także tych pracujących w dzisiejszych czasach. Kolejną niespodzianką było zatańczenie przez chętnych uczniów i nauczycieli Wednesday Dance – znanego TikTokowego układu na całym świecie. Występy młodych jak i starszych zostały nagrodzone dużymi brawami. Kolejno klasy od 4 do 8 zostały zaproszone przez prowadzących całe wydarzenie – Panią Agnieszkę Stempniak oraz Pana Wojciecha Wróblewskiego na pokazy i warsztaty w auli szkoły. Podczas tych spotkań uczniowie mogli zobaczyć m.in. spektakularne spalanie magnezu, chemiczną lokomotywę, pokazanie i wytłumaczenie czym jest opływowość kształtu, własnoręczne wykonanie wstęgi Möbiusa czy też doświadczenia z ciekłym azotem. Pożegnalną atrakcją był pokaz tańczących robotów.
Serdeczne podziękowania należą się organizatorom całego wydarzenia: p. Agnieszce Stempniak, p. Danucie Ferfet, p. Angelice Ciołek, p. Mirosławowi Matuszakowi oraz p. Wojciechowi Wróblewskiemu. Ponadto dziękujemy za pomoc uczniom klas 6-8 oraz naszym wspaniałym absolwentom.
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami podczas Festiwalu Nauki uczniowie wykonywali 4 zadania, a były nimi m.in. wykonanie gazetki bądź plakatu na podstawie astronomicznej tematyki, która była ukryta w QR kodzie czy też przebranie całej klasy jako naukowców. Miło mi ogłosić, że po naradach komisji uzyskano następujące rezultaty:
I miejsce – klasa VII b
II miejsce – klasa VIII d
III miejsce – klasa VI b

Serdecznie gratulujemy!

Notatkę wykonali: Aleksandra Zielińska, Kalina Borucka, Anna Dukarska, Adam Wiszowaty oraz p. Wojciech Wróblewski


 

 

Opublikowane: 25 stycznia, 2023

Możliwość komentowania została wyłączona.