Drzwi Otwarte

Dnia 14 marca 2023 roku nasza szkoła zorganizowała Drzwi Otwarte dla przyszłych kandydatów na uczniów, chcących rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Z tej okazji przygotowano dla rodziców i ich dzieci szereg atrakcji, aby mogli zobaczyć przyszłe miejsce nauki. Wszystkich powitaliśmy miłą i kolorową niespodzianką.

Dla małych i dużych gości przygotowano krótki program artystyczny, który był odkryciem wielu talentów naszych uczniów. Spotkanie rozpoczęło się dostojnym polonezem uczniów z klas drugich z kółka „Tanecznym krokiem” pod kierunkiem Pani Joanny Bródki. Następnie pokaz z szarfami w utworze „Pożegnanie z ojczyzną” uczennic klasy 3b pod kierunkiem Pani Hanny Ławniczak. Kolejną odsłonę muzycznych talentów zaprezentowali uczniowie klasy 2b grą na instrumentach w utworze pt. „Wiosna” pod kierunkiem Pani Marii Gruszczyńskiej, która prowadzi kółko „Dzwoneczki”. Później uczniowie przedstawili wzruszający utwór „Drzewo pokoju”, który był dziecięcym apelem o pokój na Ziemi. Kolejna kolorowo-muzyczna odsłona zaprezentowana była przez uczniów klas drugich w wyjątkowej prezentacji muzyczno – rytmiczno – ruchowej z wykorzystaniem kolorowych instrumentów zwanych – Boomwhackers czyli potocznie bum, bum rurek pod kierunkiem Pani Agnieszki Małeckiej- Ciszewskiej. Na koniec dwie wariacje taneczne grupy Hajdasz, którą reprezentowali uczniowie naszej szkoły w pierwszej dynamicznej hip-hopowej odsłonie i drugim tańcu ze wstążkami do utworu Marcina Franca i Natalii Piotrowskiej „Wspaniały świat z Alladyna” pod kierunkiem i choreografią Pani Marleny Wawrzyniak.

To nie koniec atrakcji, ponieważ dla przyszłych uczniów zamieniliśmy sale lekcyjne na krainy bajek i rekreacji, gdzie udali się pod opieką uczniów klas starszych oraz pań nauczycielek na specjalnie przygotowane zabawy i gry. W tym czasie ich rodzice mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z dyrekcją, gdzie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły, zasadami funkcjonowania świetlicy i stołówki. Po spotkaniu zaprosiliśmy wszystkich gości do wędrówki i odkrywania świata wiedzy, krain kostrukcyjno-matematycznych, przyrodniczych, geograficznych, językowych, zabaw ruchowych, plastycznych, sensoryczno-relaksacyjnych oraz informatycznych przy użyciu nowych technologii z programu „Laboratoria przyszłości”, które wykorzystują nauczyciele na lekcjach wraz z uczniami.

Dziękujemy rodzicom i ich pociechom za duże zainteresowanie naszą szkołą.

Do zobaczenia

 

 

 

Opublikowane: 18 lutego, 2023

Możliwość komentowania została wyłączona.