Koszykówka dziewcząt pod patronatem MUKS Poznań

 

Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu zorganizowała w dniu 15.03.2014 r. turniej koszykówki dziewcząt. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół składające się z uczennic klas III: SP 1 Kórnik, SP 51, SP 59, SP 18 i SP 17. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. I tak oto prezentowała się kolejność końcowa:

I miejsce: SP 18

II miejsce: SP 59

III miejsce: SP 17

IV miejsce: SP 1 Kórnik

V miejsce: SP 51

Najlepszą zawodniczką naszego zespołu w całym turnieju została Aleksandra Tomala.

Skład reprezentacji SP 17: Wiktoria Brzeska, Weronika Porwisz, Nikola Góralska, Marta Jerzewska, Maja Sitek, Maja Wojciechowska, Emilia Janowska, Aleksandra Burzyńska, Lena Walczuk, Marta Głowacka, Natalia Juskowiak, Aleksandra Tomala.

 

24.01.2014 r. nasza szkoła była organizatorem Turnieju Poznańskie Centra Koszykówki pod patronatem MUKS Poznań. W zawodach wzięły udział dziewczęta z klas 6. Rywalizowały ze sobą szkoły podstawowe: 9, 66 i 17. Okazałyśmy się zespołem mało gościnnym pokonując swoich rywali i zajmując I miejsce w turnieju. Każda drużyna otrzymała puchar i dyplom, a najlepsze zawodniczki z poszczególnych zespołów otrzymały pamiątkowe medale.

Skład reprezentacji SP17: Marta Bischoff, Klaudia Duchała, Weronika Jójka, Barbara Mocna, Daria Pawlak, Natalia Piechocka, Paulina Piekarska, Dominika Rejniak, Dominika Rybarczyk, Natalia Sawicka, Wiktoria Szałkiewicz, Wiktoria Żolc.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 • I miejsce: SP 17
 • II miejsce: SP 66
 • III miejsce: SP 9

 

 

07.12.2013 r. reprezentacja SP 17 w koszykówce dziewcząt wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Koszykówki w Szkole Podstawowej nr 51. Do zawodów przystąpiło 8 zespołów z poznańskich szkół podstawowych. Każda z drużyn rozegrała po jednym spotkaniu i do pokonania miała osiem torów przeszkód. Dzięki wspaniałemu dopingowi naszych kibiców rozgromiłyśmy swoje rywalki z SP 66 w pierwszym oficjalnym meczu. W klasyfikacji końcowej zajęłyśmy V miejsce. Otrzymałyśmy puchar i słodki upominek. Z niecierpliwością czekamy na następne turnieje i mecze.

Skład naszej drużyny: Aleksandra Burzyńska, Marta Głowacka, Nikola Góralska, Marta Jerzewska, Natalia Juskowiak, Hanna Kowalska, Karolina Odrzygoska, Katarzyna Siejakowska, Maja Sitek, Aleksandra Tomala, Lena Walczuk, Maja Wojciechowska.

 

 

W dniu 07.10.13 r. reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt wzięła udział w turnieju zorganizowanym pod patronatem MUKS Poznań w Szkole Podstawowej nr 46. Po wspaniałych „bojach”, rywalizacji w duchu fair play oraz po pozostawieniu serca na boisku odniosłyśmy zwycięstwo. Oto wyniki naszych meczów:

 • SP 17 – SP 9: 36:28
 • SP 17 – SP 46: 40:26

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 • I miejsce: SP 17
 • II miejsce: SP 9
 • III miejsce: SP 46

Skład naszej drużyny: Karolina Klupsch, Klaudia Duchała, Weronika Jójka, Daria Pawlak, Aleksandra Perz, Natalia Piechocka, Paulina Piekarska, Dominika Rejniak, Dominika Rybarczyk, Wiktoria Szałkiewicz, Wiktoria Żolc.

 

 

23.03.2013 r. odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt pod patronatem MUKS Poznań. Gospodarzem imprezy było Kórnickie Centrum Sportu i Rekreacji „OAZA”. W zawodach wystąpiły reprezentacje 8 szkół patronackich. Nasza szkoła zajęła 4 miejsce. Wyróżnienia w naszym zespole otrzymały: Dominika Rybarczyk – najlepsza piątka turnieju „All Stars” oraz Dominika Rejniak – najlepsza zawodniczka w drużynie.

 

 

W czwartek 31.01.2013 r. w naszej szkole odbył się Turniej Minikoszykówki dla najmłodszych adeptek tej dyscypliny. W zawodach rywalizowały dziewczęta z klas I i II ze szkół podstawowych nr 17, 59 oraz 1 ze Strzeszyna Greckiego. Współzawodnictwo wzbudziło ogrom pozytywnych emocji, które nie opadły do końca dnia. Nasza reprezentacja miała zaszczyt pokazania się szerszej publiczności. Za doping serdecznie dziękujemy. Pamiątkowe nagrody i słodki upominek wręczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 Sławomir Stancelewski oraz trenerka MUKSu Poznań Iwona Jabłońska.

Natalia Piskorska trener i nauczyciel w-f

 

 

07.05.2012 r. Szkoła Podstawowa nr 9 zorganizowała zawody sportowe. Patronat nad turniejem objął MUKS Poznań. Nasze koszykarki w dwóch pierwszych spotkaniach gładko pokonały Szkołę Podstawową nr 46, a następnie Szkołę Podstawową nr 9. O I miejsce zmierzyłyśmy się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 58. Pomimo słabego początku meczu w naszym wykonaniu zdołałyśmy się zmobilizować i w drugiej połowie zaczęłyśmy odrabiać straty. Niestety zabrakło nam czasu i trochę szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 20:18 dla przeciwniczek.

Oto kolejność końcowa turnieju:

 • I miejsce: SP 58
 • II miejsce: SP 17
 • III miejsce: SP 46
 • IV miejsce: SP 9
 •  

 

W dniu 23.04.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 46 odbył się kolejny Turniej Koszykówki Dziewcząt z cyklu Poznańskie Centra Koszykówki MUKS Poznań. W zawodach wzięły reprezentacje 4 szkół. Tym razem nasze koszykarki zajęły IV lokatę. Godne zaznaczenia jest fakt, że nasz zespół składał się głównie z uczennic klasy IV, przy wsparciu tylko trzech starszych koleżanek: Patrycji Olejnik, Darii Choli i Dominiki Szargan. Tymczasem w pozostałych składach przeważały dziewczęta z klas VI. Pomimo porażek nie zabrakło nam odwagi i zaciętości w walce pod koszami.

 

 

W dniu 04.02.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Poznaniu odbył się turniej koszykówki dziewcząt rocznika 2001 o Puchar Trenera SP 11 z udziałem reprezentacji Naszej Szkoły. Patronat nad imprezą objął MUKS Poznań.

W zawodach uczestniczyło 5 drużyn ze szkół: SP 11, SP 17, SP 19, SP 46, SP 59. Tylko pierwsze spotkanie z gospodarzem zawodów SP 11 okazało się niezwykle zaciętym bojem, pozostałe mecze spokojnie przebiegały już pod Nasze dyktando. Był to poważny sprawdzian dla Naszego zespołu. Jesteśmy bardzo zadowolone z osiągniętego wyniku i tym bardziej zmotywowane do ciężkiej pracy na treningach.

Reprezentacja SP 17 składa się z zawodniczek trenujących w klasie sportowej IV „e”.

Dziękujemy za wspaniały doping i wsparcie podczas całego turnieju naszym kibicom!!! Zapraszamy na kolejne emocjonujące zawody!!!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 • I miejsce: SP 17
 • II miejsce: SP 11
 • III miejsce: SP 46
 • IV miejsce: SP 59
 • V miejsce: SP 19

Zwycięska reprezentacja SP 17:

Klaudia Duchała, Weronika Jójka, Barbara Mocna, Daria Pawlak, Aleksandra Perz, Natalia Piechocka, Paulina Piekarska, Dominika Rejniak, Dominika Rybarczyk, Natalia Sawicka, Wiktoria Szałkiewicz, Wiktoria Żolc

Trener Natalia Piskorska z zespołem

 

 

 
 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.