DZIEŃ CHŁOPCA 30.09.2021


MARATON CZYTELNICZY

28.09.2021W Dniu Głośnego Czytania w naszej świetlicy o każdej pełnej godzinie zaproszeni goście czytali dzieciom kolejne rozdziały książki „Klub latających ciotek” – Rafał Witek


ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

28 września dzieci przypomniały sobie jakie wartości odżywcze mają nasze polskie jabłka i dlaczego warto je jeść. Z hasłem na ustach: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie,” świetliczaki przygotowywały zdrowe przekąski.


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języków obcych zaprosili wszystkich uczniów klas 1-8 do udziału w projekcie mającym na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z podstawowymi słowami i zwrotami w różnych językach europejskich i pokazanie różnic i podobieństw między nimi. Uczniowie klas 1-5 przygotowali flagi i plakaty krajów europejskich, a klasy 6-7 słowniki wielojęzyczne. Natomiast uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w lekcjach języka niemieckiego i angielskiego pracując z idiomami.Ponadto nawiązaliśmy współpracę poprzez platformę eTwinning i wymieniliśmy się pocztówkami z  europejskimi szkołami z Francji, Rumunii, Chorwacji, Hiszpanii, Turcji, Czech, Słowacji oraz Polski.W tym dniu każdy miał narysowaną flagę kraju europejskiego na maseczce i witaliśmy się w różnych językach


BIEG CHROBREGO

Dnia 25.09.2021 odbył się Ogólnopolski Bieg Chrobrego. Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy sportu dla wszystkich. Organizatorami zawodów byli: Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu oraz Wydział Sportu UM Poznania. Nasi uczniowie wzięli udział w kategoriach, z podziałem na płeć, dystans i rocznik. 

Nasze osiągnięcia: 
Dziewczęta 2011/2012 500 mI miejsce Aleksandra Śliwak kl. 4 b 
Chłopcy 2009/2010 1000 mII miejsce Maksymilian Fałek kl. 8 f 
Dziewczęta 2009/2010 1000 mI miejsce Kalina Chojnacka kl. 8 b 
Dziewczęta 2007/2008 1500 mI miejsce Olga Urbaniak kl. 8 f , II miejsce Antonina Krawczak kl. 7 d 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 22 września w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Każdy uczeń naszej szkoły, który był obecny miał możliwość zagłosowania na swojego kandydata.


WITAMY JESIEŃ – DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA

Tego dnia dzieci rozwiązywały krzyżówki, quizy o tematyce jesiennej, tańczyły taniec jesienny z użyciem chusty Klanza.


Z nami bezpiecznie… – 16.09.2021


DZIEŃ KROPKI – 15.09.2021

Uczniowie wysłuchali opowiadania „Kropka” Peter H.Reynolds, a następnie wykorzystując czarne kropki,  uruchamiali swoją wyobraźnię tworząc piękne obrazy.


Narodowe Czytanie – 7.09.2021


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Powitanie uczniów klas pierwszych


 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.