Piłka nożna pod patronatem KKS Lech Poznań

Koszykówka dziewcząt pod patronatem MUKS Poznań 

Uczniowie SP17 i gwiazdy sportu


Turniej Koszykówki dziewcząt z klas V

 

W dniu 15.10 odbył się wielki Turniej Koszykówki w którym brało udział 8 szkół: SP-18, SP-19, SP-78, SP-1, SP-7, SP-51. Nasze dziewczęta z SP-17 w tym dniu były bezapelacyjnie najlepsze. Pokonały nie tylko dużą ilością punktów wszystkich przeciwników w grupie ale i zdeklasowały w finale Kornik SP-1 pokonując 28-6. W związku z tym jesteśmy potęgą w Poznaniu w klasach V czyli w roczniku 2007. Brawa dla naszych dziewcząt za ciężką pracę na wuefach, przyjaźń i poświęcenie. Oby ta passa trwała aż do 8 klasy.”

Ze sportowym pozdrowieniem trenerka, mgr Aleksandra Semmler.

 


„Bieg Chrobrego”

 

W kategorii dziewcząt rocznika 2007 i młodsze 3 miejsce zajęła Sara Rachmańczuk z klasy 5E, natomiast w kategorii chłopców rocznika 2007 i młodszych zwyciężył Antoni Roth z klasy 4G.

 

 


„Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora
Szkoły Podstawowej nr 17 w Poznaniu”

 

Dnia 25.04.2017 na boiskach naszej szkoły został rozegrany Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 17 w Poznaniu. Rozgrywki odbywały się na obiekcie typu Orlik. W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Najlepszą okazała się drużyna z sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 27 w Poznaniu. Drużyna zwycięzców otrzymała puchar, a wszyscy grający zawodnicy oraz prowadzący ich trenerzy pamiątkowe medale oraz słodycze. Wierzymy, że taka forma współpracy pomaga w integracji uczniów z pobliskich szkół oraz wspiera w propagowaniu sportu szkolnego. Zapraszamy na przyszłoroczną edycję turnieju.”

Organizator: Mirosław Wódkowski

 


Turniej klas III

 

W dniu 7 marca odbył się kolejny Turniej klas III tym razem miało to miejsce w Sp 17 na Osiedlu Chrobrego. Zespoły biorące udział w imprezie przyjechały z Sp 7, Sp 66 i Sp 78 i oczywiście gospodarz Sp 17.W pierwszej części imprezy dziewczęta tradycyjnie rywalizowały w wyścigach rzędów, gdzie pokazywały nam swoja sprawność ogólną oraz operowanie piłką do koszykówki. W tej części najlepsze okazały się dziewczęta z Sp 7 następnie z Sp 78 Sp 17 i Sp 66. W drugiej części Turnieju odbywały się mecze „każdy z każdym” na dwóch boiskach. Pierwsze miejsce w tych grach zajęła również Sp 7 następnie Sp 66 Sp 78 i Sp 17 .Impreza przebiegała sprawnie dzięki pomocy starszych zawodniczek z Muksu, które pomagały Trenerom i dopingowały dziewczęta. Na zakończeniu Pani Prezes klubu wręczała medale, dyplomy a dzieci otrzymały upominki. Dziękujemy Dyrektorowi za ufundowanie słodkości a rodzicom za kibicowanie.

 


Turniej Mikołajkowy III klas w SP 17

 

W dniu 13 grudnia odbył sie Turniej Mikołajkowy III klas w SP.7 pod patronatem Muks-u Poznań. Była to już kolejna impreza organizowana przez Nasz Klub, gdzie rywalizowało ze sobą 8-szkół. Nasze Dziewczęta walczyły najpierw w wyścigach rzędów a następnie w meczach mini koszykówki. Turniej przebiegał w zdrowej rywalizacji. Nasze dziewczęta mimo braków radziły sobie świetnie. Swoje niecelne rzuty i błędy rekompensowały bojowym charakterem. Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce na osiem zespołów. Myślę że to świetny początek wspaniałej przygody z koszykówka i nawiązanie nowych przyjaźni.

 


Międzyszkolny Turniej „Zbijaka”

 

Nasza szkoła stara się dbać o wszystkich uczniów. Dzięki pracy nauczyciela Wychowania Fizycznego Mirosława Wódkowskiego powstaje projekt, który motywuje i daje możliwość brania udziału w rozgrywkach międzyszkolnych dzieciom, które nie mogą brać w nich udział. Incjatywa ma za zadanie zaangażować w turniej międzyszkolny „Zbijaka” dzieci, które nie biorą udziału w innych zawodach sportowych. 9.11.2016 odbył się turniej w naszej szkole. Ma on za zadanie zapoznanie z regulaminem oraz zachęcenie innych szkół do udziału. Dzieci wspaniale się bawiły, a turniej z klasyfikacją odbędzie się w przyszłym roku.

 


Koszykówka dziewcząt w naszej szkole

 

 Witam serdecznie wszystkich pasjonatów dziewczęcej koszykówki. Na wstępie należy zaznaczyć ze w roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole nastąpiły pewne zmiany. Otóż funkcje trenera będzie pełnić Aleksandra Semmler, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, która była wieloletnią profesjonalną koszykarką. Swoją pracę z dziećmi prowadzi od 2002 roku i jest ekspertem w wyławianiu talentów. Przejmując posadę w naszej Szkole będzie ona odpowiedzialna za kontynuacje szkolenia dziewczyn, które są już w naszej Szkole (klasa sportowa 6e) jak i wyszukaniu talentów (dziewczynek z III klas) które mają stanowić o nowej sile Naszej Szkoły. Należy przypomnieć, że nasze reprezentantki z klasy 6e nie tylko reprezentują szkołę w rozgrywkach szkolnych, ale i grają w naszym klubie. Są zgłoszone do rozgrywek młodziczki młodszej i godnie reprezentują nasz klub wygrywając bardzo często mecze. Sprawia to dużą dumę rodzicom i satysfakcje samym zawodniczkom. Mamy wielka nadzieje że po ukończeniu naszej Szkoły kilka z nich być może będzie wiązała swoja przyszłość z koszykówka i tak jak nasza Pani Trener będą występowały na międzynarodowych arenach. Naszym najważniejszym zadaniem jest utworzenie nowej klasy sportowej, do której będą uczęszczać młode adeptki koszykówki. Dlatego też zajęcia, które odbywają się we wtorki i czwartki mają wyłonić wysportowane dziewczynki, w których będzie pokładana dalsza nadzieja związana z reprezentowaniem Szkoły, Klubu i” życiem Sportowca”. Jak wszyscy wiemy, sport to nie tylko zajęcia fizyczne ale i współpraca, kształtowanie charakteru (który pozwala na odnalezienie się w niekomfortowych sytuacjach) i ciągła praca nad samym sobą. Zapraszamy do udziału w BEZPŁATNYCH zajęciach dodatkowych, ponieważ już w marcu odbędzie się nabór do klasy sportowej.

Prezes klubu Muks Poznań

Iwona Jabłońska

 


Turniej Koszykówki Dziewcząt

 

Dnia 13.10.2015 r. odbył się w naszej szkole Turniej Koszykówki Dziewcząt. W zawodach wzięły udział zespoły z: SP 17, SP 46, SP 51, SP 19, SP 66, SP 7. Celem imprezy była selekcja dziewcząt do reprezentacji klubu MUKS Poznań w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Młodziczek Młodszych.

W pierwszej fazie turnieju rywalizacja toczyła się w dwóch grupach po 3 zespoły, gdzie mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W drugiej fazie grano już o poszczególne miejsca.

Nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria Brzeska, Aleksandra Burzyńska, Marta Głowacka, Emilia Janowska, Natalia Juskowiak, Hanna Kowalska, Weronika Porwisz, Katarzyna Siejakowska, Maja Sitek, Aleksandra Tomala, Lena Walczuk, Maja Wojciechowska stoczyła niesamowity bój w finale ulegając niestety w końcówce meczu 14:11.

Zakończenie turnieju uświetniła swoją obecnością Radna Miasta Poznania Lidia Dudziak, która wspiera działalność sportową w naszym mieście. Nagrody wręczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 Sławomir Stancelewski, koordynator klubu Iwona Jabłońska i wspomniana już Lidia Dudziak. Zespoły z miejsc I – III otrzymały puchary, a z miejsc IV – VI dyplomy. Rozdano już statuetki dla najlepszych zawodniczek z poszczególnych drużyn.

Ostateczna kolejność.

 • 1. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 19 w Poznaniu
 • 2. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 17 w Poznaniu
 • 3. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 46 w Poznaniu
 • 4. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 66 w Poznaniu
 • 5. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu
 • 6. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu

Gratulujemy

 


Nasza drużyna – po raz pierwszy – została Mistrzami Wielkopolski w halowej piłce nożnej chłopców

 

11 grudnia 2014 roku reprezentacja szkoły w piłce nożnej uczestniczyła w XVI TURNIEJU FINAŁOWYM WIELKOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, który odbył się w hali sportowej Gimnazjum w Sierakowie koło Rawicza.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrani zostałi Daniel Dudziński, a najlepszym strzelcem turnieju – Mateusz Chałupka, a najlepszym zawodnikiem drużyny – Dawid Koza.

Naszą szkołę pod kierunkiem trenera Artura Papierowskiego reprezentowała drużyna w składzie:

Jakub Huchwajda VI D, Daniel Dudziński VI D, Dawid Koza VI B, Dominik Winkel VI D, Hubert Włodarczak VI D, Marcin Przybylski VI D, Mateusz Chałupka VI D, Grzegorz Bzdręga VI D.

Ostateczna kolejność.

 • 1. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 17 w Poznaniu
 • 2. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie
 • 3. miejsce: Szkoła Podstawowa w Okonku
 • 4. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Koźminie Wlkp.
 • 5. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie
 • 6. miejsce: Zespół Szkół w Tuliszkowie
 • 7. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Rawiczu
 • 8. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Międzychodzie

Gratulujemy

 


Ergometr dla wszystkich 2014″

 

27 listopada 2014 w SP 35 na osiedlu Władysława Łokietka odbyły się VII zawody wioślarskie „Ergometr dla wszystkich”. Startowało wiele Szkół z Poznania i okolic. Zawody rozgrywano w kategorii dziewcząt i chłopców klas V i VI. Nasza reprezentacja liczyła 13 uczniów. Najlepiej zaprezentowali się chłopcy z klas VI

I miejsce zajął Mikołaj Olejnik VIB, a II miejsce Jakub Huchwajda VID.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali konkurs z wiedzy o wioślarstwie, w którym zwyciężył Igor Iżycki z VID.

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce, zaledwie jednym punktem wyprzedziła nas Szkoła SP 11.

 


Piłkarze z naszej szkoły najlepsi w Poznaniu

XXV Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Poznania, Wielkoposkiego Kuratora Oświaty i Prezesa Wielkpolskiego Związku Piłki Nożnej

Szóstoklasiści Szkoły Podstawowej nr 17 wywalczyli Mistrzostwo Poznania w halowej piłce nożnej.

Rozgrywki odbywały się od połowy listopada i trwały do 30-go listopada 2014 roku. Nasza drużyna kierowana przez trenera Artura Papierowskiego okazała się bezkonkurencyjna. Młodzi piłkarze z SP 17 prowadzili już po pierwszej rundzie rywalizacji, ale wówczas ich przewaga nad rywalami była niewielka. Na mistrzowski tytuł szanse miało jeszcze wtedy pięć szkół. Do ostatniego dnia rozgrywek nie wiadomo było kto wygra rywalizację. Końcówka rozgrywek należała zdecydowanie do uczniów z Osiedla Bolesława Chrobrego, którzy odskoczyli aż o osiem punktów od SP 51, która zajęła w turnieju drugie miejsce. Na podium znalazła się również SP 6 ze stratą dziewięciu punktów do lidera. W turnieju brało udział dwanaście szkół z Poznania.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Daniel Dudziński, a najlepszym bramkarzem Jakub Huchwajda.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Jakub HuchwajdaVI D,Daniel Dudziński VI D, Dawid Koza VI B, Dominik Winkel VI D, Hubert Włodarczak VI D, Marcin Przybylski VI D, Mateusz Chałupka VI D, Mateusz Gajewski VI D, Mateusz Haufa VI D. TRENER-Artur Papierowski.

 


Sukces Siedemnastki w zawodach – „Ergometr dla wszystkich 2013”

 

   W środę 27 listopada odbyła się w SP nr 35 na osiedlu W. Łokietka 6 edycja zawodów o nazwie „Ergometr dla wszystkich” dla klas V i VI szkoły podstawowej. Nasza reprezentacja liczyła 27 uczniów. Jak co roku w październiku przez okres 10 dni mogliśmy potrenować na ergometrze, który przywiózł do nas główny pomysłodawca i organizator tej imprezy pan Grzegorz Nowak, polski wioślarz, brązowy medalista IO w Moskwie w 1980 roku.

W zawodach brało udział ponad 240 uczniów w 4 kategoriach: klasa V – dziewczęta, V – chłopcy, VI – dziewczęta, VI – chłopcy. Gośćmi specjalnymi imprezy byli pan Tomasz Kucharski i Michał Jeliński – reprezentanci Polski w wioślarstwie, złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Drużynowe wyniki szkół:

 • I miejsce: SP 17 Poznań – 39 pkt
 • II miejsce: SP 35 Poznań – 38 pkt
 • III miejsce: SP 48 Poznań – 26 pkt
 

Trzymaj formę – „W zdrowym ciele, zdrowy duch”
2013/2014

 

„Ruch i dietę wprowadź w życie, będziesz czuć się znakomicie”

www.trzymajforme.pl

„Trzymaj formę” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym przyjemne, zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej.

Zdrowy styl życia łączy zbilansowane odżywianie z aktywnym trybem życia. Czy wiesz, że tylko 30% ludzi dorosłych jest na tyle aktywnych by cieszyć się swoim zdrowiem? U większości z nas wprowadzenie kilku niewielkich zmian może spowodować ogromną różnicę.

 

DZIESIĘCIORO PRZYKAZAŃ ZDROWOTNYCH
 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta jest kluczem do zdrowia. Przede wszystkim strzeż się nadwagi i otyłości.
 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 3 – 5 posiłków dziennie, w tym koniecznie śniadanie. Pamiętaj, że przerwy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 4 godziny.
 3. Znaczną część twojej codziennej diety powinny stanowić warzywa. Codziennie jedz również owoce.
 4. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy czy pełnoziarnisty, grube kasze) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
 5. Codziennie co najmniej dwa razy dziennie spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry czy sery.
 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych, więcej roślinnych, szczególnie oleju rzepakowego i margaryn miękkich.
 7. Spożywaj głównie mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. grochu, fasoli czy soi, ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie cukru i soli.
 9. Dostarczaj organizmowi wystarczającą ilość płynów (głównie wody) – minimum 2 litry dziennie.
 10. Unikaj alkoholu i tytoniu.

Stosowanie Dziesięciorga Przykazań Zdrowotnych pozwala na unikanie błędów żywieniowych.

„Odrzuć chipsy i siedzenie, zyskasz formę jak marzenie”
Program „Trzymaj formę” w roku szkolnym 2013/2014 skierowany jest dla uczniów klas V-VI. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Artur Papierowski.

 


V edycja „Ergometru dla wszystkich”

 

Dnia 28 XI 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 35 w Poznaniu odbyła się V edycja „Ergometru dla wszystkich”. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Marii Jerzykiewicz wystartowała w czterech kategoriach. Uczennice Siedemnastki zaprezentowały się wyśmienicie. Uwieńczeniem ich występu było:

 • I miejsce w kategorii dziewcząt klas V dla Lidii Jabłońskiej (Vd)
 • IV miejsce dla kategorii Sandry Mamet (Vb)

Jesteśmy dumni z naszych uczennic. Tym bardziej, iż w tej edycji „Ergometru dla wszystkich” wystąpiło ponad 200 uczestników i uczestniczek.

 

Sportowiec roku SP 17

 

Zwycięzcy w roku szkolnym 2012/2013:

     • Wiktoria Ciechanowska
     • Zuzanna Konieczna
     • Dominika Wojtera

Gratulujemy!

 


Wydarzenia sportowe – zdjęcia

 

Możliwość komentowania została wyłączona.