FESTIWAL DNI TURYSTYKI

W dniach 25- 26 marca 2019 r. uczniowie klas 6,7 i 8 wraz z p. M. Łapińską i p. J. Maludą wzięli udział w siedemnastej edycji Dni Turystyki. Festiwal odbył się pod patronatem JR Rektora UAM na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w Poznaniu (Collegium Geographicum). Podczas tych dni dzieci uczestniczyły w niezwykłych prelekcjach, które poszerzyły ich wiedzę geograficzno-przyrodniczą o państwach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Uczniowie poznali także argentyński taniec – tango podczas wieczorku latynoskiego. Naszym uczniom bardzo podobała się opowieść o Argentynie i Kubie. Równie interesująca była prezentacja niepełnosprawnego Michała, który przedstawił swoją podróż z Ziemi Ognistej na Alaskę. Była też przygoda życia – wyścig autostopem oraz ciekawostki z Brazylii. Poza tym na naszych uczniów czekała ścianka wspinaczkowa, rozmaite quizy i nagrody.

Cóż to były za emocje i radość! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

Do zobaczenia za rok 🙂


WIZYTA W TVP

22.03.2019 klasy 5a i 5c wraz z wychowawcami p. Hanną Wekwert i p. Aleksandrą Spychałą wybrały się do Telewizji Polskiej przy ulicy Serafitek w Poznaniu. Uczniowie obejrzeli studio nagrań, reżyserkę, mogli wcielić się w rolę prezenterów pogody, zwiedzili archiwum, gdzie zostali zapoznani z różnymi nośnikami, na których zapisywano programy od dawnych, aż do obecnych czasów. Przewodnik – pan Daniel opowiedział o poszczególnych funkcjach osób pracujących w telewizji, pokazywał i tłumaczył do czego służą poszczególne sprzęty i jak realizuje się programy telewizyjne.


APEL 100-LECIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Setna rocznica powstania wielkopolskiego, dzięki któremu Poznań i Wielkopolska na powrót stały się częścią odrodzonej Polski, to okazja do świętowania. Dlatego w Naszej szkole 5 stycznia 2019 roku odbył się uroczysty apel poświęcony tej rocznicy. Zgromadzeni uczniowie klas IV-VIII mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów i uczennice klas 4e, 6e oraz chóru szkolnego. Artyści przypomnieli przebieg wydarzeń, jakie rozegrały się sto lat temu w Wielkopolsce. Opowieść ubarwiona była wierszami upamiętniającymi ten zwycięski zryw patriotyczny oraz piosenką do wiersza A. Asnyka „Miejcie nadzieję”. Pomimo tego, że między nami nie ma już uczestników tamtych wydarzeń to dzięki takim uroczystościom pamięć o naszych przodkach i ich dokonaniach nie zaginie.


SPOTKANIE

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Z DYREKTOREM

18 grudnia odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Dyrektorem szkoły – p. Sławomirem Stancelewskim. Uczniowie wraz z opiekunami wspólnie rozmawiali o spawach ważnych dla całej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zrealizować wiele ciekawych i przydatnych pomysłów.


DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

Dzień Dobrego Słowa obchodzimy 13 dnia każdego miesiąca.

Idea ta powstała w 2011 roku z inicjatywy Iwony Majewskiej-Opiełki. Jej celem jest propagowanie zasad zachowania, szacunku dla języka polskiego, dbaniu o czystość i poprawność wypowiedzi dzieci i dorosłych a, także tworzenie dobrej atmosfery i pozytywnej energii.

Świętujmy ten dzień:

  • używając polskich słów
  • używając słów miłych, przyjaznych, zrezygnujmy z takich, które sprawiają innym przykrość lub obrażają ich
  • wspierajmy swoimi wypowiedziami innych, pomagajmy im, podtrzymujmy na duchu, rozśmieszajmy ich, rozsiewajmy dobre emocje i energię
  • zwracajmy się do innych z szacunkiem, podkreślając to słowami np.: proszę, przepraszam, dziękuję

 


ZABAWY ANDRZEJKOWE

Jest taki dzień w roku szkolnym, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Rokrocznie Samorząd Uczniowski, przy wsparciu nauczycieli, przygotowuje dla wszystkich klas wspaniałą zabawę z okazji”Andrzejek”. Jest to przede wszystkim możliwość spotkania się, oderwania od rzeczywistości, skierowania uwagi ku marzeniom i fantazji. 30 listopada 2018 roku Samorząd zapewnił wszystkim rozrywkę i moc atrakcji. Z twarzy uczestników nie schodził uśmiech, co dowodzi, że inicjatywa jest trafiona i warta wprowadzenia do tradycji szkolnej.


30 listopada 2018:

Dzień pełen magii, czyli Zabawy andrzejkowe

 

26 listopada 2018:

Mały wielki przyjaciel, czyli Dzień Pluszowego Misia


11 listopada 2018:

W biało-czerwonych barwach,
czyli Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniach 24 – 30 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika. Pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki i czytelni oraz układem książek i czasopism. Zaznajomili się z zasadami wypożyczania. Ważną częścią spotkania była rozmowa o zachowaniu w bibliotece i konieczności szanowania książek. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali dyplom pasowania na czytelnika. Każdy z uczniów po raz pierwszy samodzielnie wybrał i wypożyczył książkę. Żywimy nadzieję, że spotkanie zaowocuje rozwinięciem pasji czytelniczych i częstym odwiedzaniem biblioteki.


28 września 2018:

Owocowa uczta, czyli Dzień Chłopca połączony z Światowym Dniem Jabłka


21 września 2018:

Kolorowe pląsy, czyli Powitanie jesieni w świetlicy szkolnej


14 września 2018:

Przyrządzanie pożywnego śniadania, czyli Świetlicowy Dzień Zdrowej Kanapki

 

Możliwość komentowania została wyłączona.