ZAJĘCIA DODATKOWE OPIS PROWADZĄCY TERMIN
SALA
 

Koło teatralne

„ Metamorfoza”

 

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas I-III, którzy czują w sobie potrzebę wyrażania siebie na scenie; mają łatwość w zapamiętywaniu tekstu, uczeniu się go na pamięć; potrafią i chętnie wyrażają emocje; lubią współdziałać w zespole.

p. M. Wiśniewska
p. B. Jonczyk

Wtorek – 14.55
sala 00

 

Koło muzyczne

„ Dzwoneczki”

 

Są to dodatkowe zajęcia muzyczne dla uczniów klas I – III . Podczas spotkań dzieci rozwijają wrażliwość artystyczną, rozbudzają zainteresowania i uzdolnienia muzyczne, uczą się gry na dzwonkach chromatycznych.

p. M. Gruszczyńska

 

Poniedziałek 14.05
sala 102a

 

 

Klub „ Małych detektywów”

 

 

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas II i III. Ich głównym celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, współpracy i analizy danych poprzez zabawę w formie zagadek, zadań detektywistycznych i obserwacji.

p. K. Kortus

Piątek – 14.05
sala 00

 

Zajęcia plastyczne

„ Kreatywna dziupla”

 

„ Kreatywna dziupla”  to szeroko pojęte zajęcia plastyczno-techniczne dla uczniów klas I-III. Podczas spotkań będziemy rozwijać wyobraźnię plastyczną: rysując, malując, wycinając i klejąc. Zadbamy o rozwój motoryki małej ręki korzystając z technik orgiami płaskiego i orgiami modułowego (prostego, przestrzennego tworzenia ozdób) oraz kusudama (wykorzystując klej i nitkę).   

p. A. Ciszewska – Małecka
p. A. Wysocka

Wtorek – 12.00

sala 106
sala 00

Robotyka
i programowanie
Klasy II – III
 
To miejsce dla początkujących budowniczych robotów. Warsztaty z robotyki wprowadzają uczniów w świat nowoczesnych technologii, mechaniki i programowania. Budujemy, programujemy i eksperymentujemy.
Na zajęciach uczniowie klas II i III zdobywają podstawową wiedzę, zdolności techniczne i manualne. Rozwijają kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.
 

p. D. Ferfet

 

Wtorek – 9.15
sala 102

Środa – 12.05
sala 118

Robotyka
i programowanie
Klasy IV – VIII
To miejsce dla budowniczych robotów. Warsztaty z robotyki wprowadzają uczniów w świat nowoczesnych technologii, mechaniki i programowania. Budujemy, programujemy i eksperymentujemy.
Na zajęciach uczniowie klas II i III zdobywają podstawową wiedzę, zdolności techniczne i manualne. Rozwijają kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.
p. D. Ferfet

p. M. Matuszak

Poniedziałek – 15.00
sala 118
Wtorek – 14.05
sala 102
 

„ Laboratorium

dobrej zabawy”

 

Zajęcia skierowane są do uczniów klas I-III. „Laboratorium dobrej zabawy” to miejsce, gdzie dzieci mogą eksperymentować, uczyć się i bawić jednocześnie. Zajęcia te mają na celu rozwijanie kreatywności i ciekawości uczniów poprzez różnorodne działania, takie jak eksperymenty, gry i zadania praktyczne.  

p. W. Zakrzewska

 

Środa – 14.55
sala 00

Zajęcia sportowe w ramach programu: ”Aktywny dzisiaj dla zdrowia
w przyszłości”
WF z AW
Zajęcia sportowe przeznaczone są dla uczniów klas I – III.

p. E. Piórkowska

Środa – 13.10
sala 46 gr. 1
Środa – 15.00
sala 29 gr. 2
Piątek – 13.10
sala 46 gr. 2
Gry i zabawy ruchowe Zajęcia sportowe przeznaczone dla uczniów klas I i III.

p. K. Kortus

p. M. Ostojska

Piątek – 13.10
sala 29
Czwartek – 14.15
sala 29

Kółko j. angielskiego
„ Kids Talk”
Kółko adresowane jest do uczniów klas II i III. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy z wykorzystaniem metody komunikacyjnej – Total Physical Response oraz przy pomocy technologii komputerowej. Podczas zajęć uczniowie rozszerzają zakres słownictwa i gramatyki, grają w gry i odgrywają scenki rozwijające umiejętności językowe.
 

p. M. Kitkowska

 

Środa – 12.05
sala 110

Czwartek – 9.15
sala 102

Koszykówka
dla chłopców
Klasy III
Treningi koszykówki dla chłopców
Kontynuacja do XII
 

p. N. Piskorska

 

Wtorek – 13.00
sala gimnastyczna

Piłka nożna dla chłopców
Klasy III
Treningi piłki nożnej dla chłopców z klas III.

Kontynuacja – do XII

p. T. Jarentowski

 

Środa – 13.55
sala gimnastyczna
Orlik

Arteterapia, bo sztuka uskrzydla. Terapeutyczne wykorzystanie sztuki w ( nie)zwykłej codzienności ucznia.
Klasy II
Zajęcia mają na celu rozwijać twórczość, pobudzać wyobraźnię i wyrażać ekspresję plastyczną dzieci. Aktywność plastyczna odgrywa ważną rolę w nauczaniu i wychowaniu dzieci. Dzięki swojej różnorodności pozwala na wyrażanie emocji, umożliwia spojrzenie na świat z własnej perspektywy, rozwija ekspresję, ciekawość i wrażliwość. Zajęcia te przyczyniają się do rozwoju zainteresowań i zdolności. Są wsparciem koncentracji uwagi, rozwoju i myślenia, ale przede wszystkim sprawiają przyjemność uczestnikom, którzy podczas każdej plastycznej
i arteterapeutycznej działalności uzewnętrzniają swoje stany emocjonalne.Kontynuacja – do końca X
p. K. Tereszczak – Rożek Wtorek – 8.30
sala 31
„ Konflikt – jak to ugryźć”

Klasy V i VI

 

„Konflikt – jak to ugryźć?” – to zajęcia grupowe dedykowane uczniom klas piątych i szóstych. Podczas cyklu spotkań prowadzonych w formie warsztatów i zabaw uczniowie zdobywają wiedzę oraz kształtują umiejętności z zakresu: komunikacji międzyludzkiej, asertywności, empatii i odpowiedzialności społecznej, a także poznają sposoby przeciwdziałania dyskryminacji.

Kontynuacja – do XII

p. M. Stancelewska Poniedziałek – 13.10
czwartek – 13.10
sala 212
Zajęcia socjoterapeutyczne „Utkani z emocji” Klub Pozytywnego Myślenia

Klasy IV- VIII

Klub Pozytywnego Myślenia, to zajęcia socjoterapeutyczne dla uczniów klas IV-VIII. Na naszych zajęciach rozmawiamy o emocjach, w grupie rówieśniczej pomagamy sobie nawzajem, mówimy, co czujemy, czego oczekujemy od innych. Czasem jest wesoło, czasem czujemy smutek, ale z zajęć zawsze wychodzimy pozytywnie nastawieni do świata i ludzi. Przygotowujemy rozmaite scenki pokazujące jak nie dać się złym emocjom. Bywa, że potrzebujemy wyciszenia, wówczas ćwiczmy techniki relaksacyjne. Czytamy bajki terapeutyczne, wczuwamy się w sytuacje bohaterów. Są dni, że po prostu chcemy być ze sobą, wtedy gramy w gry planszowe, uczymy się zdrowej rywalizacji albo współpracy w grupie. Potrafimy być zespołem, działać, jak jeden umysł. p. I. Sporakowska – Mazur Wtorek – 7.30
sala 200Środa – 7.30
sala 111
Zajęcia z matematyki
Klasy VIII 
Matematyka – przygotowanie do testów ósmoklasisty.

p. M. Krenz

p. A. Ciołek

Poniedziałek – 15.00
sala 301
Piątek – 13.10
sala 303

 

Opublikowane: 12 listopada, 2023

Możliwość komentowania została wyłączona.