KREATYWNIE I WESOŁO
  SPĘDZAMY CZAS POZA SZKOŁĄ

Od dwóch miesięcy szkoła nie rozbrzmiewa gwarem uczniów, którzy teraz uczą się zdalnie. Jednak oprócz nauki, zdobywania wiedzy i umiejętności nowymi technikami uczniowie spędzają czas bardzo wesoło rozwijając swoją kreatywność, odkrywając nowe zainteresowania i talenty.

Niektórzy chętnie dzielą się swoimi pomysłami, pracami przesyłając je do pedagoga szkolnego.

Poniżej przedstawiamy galerię prac nadesłanych przez uczniów klas I-III.


„SZKOŁA  MAŁEGO INŻYNIERA”
FESTIWAL NAUKOWY

26 lutego 2020 roku, w środę, odbył się w naszej szkole festiwal naukowy, był jedną z nagród w programie „Szkoła Małego Inżyniera”, który realizowany jest przez Volkswagen Poznań i Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. W ramach festiwalu dla uczniów został zorganizowany pokaz – eksperymenty i doświadczenia fizyczne i chemiczne, warsztaty programowania, warsztaty robotyki i wystawa interaktywna. Na ręce Dyrektora szkoły zostały przekazane 4 komplety klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3, które już niebawem trafią do pracowni komputerowej.

Link do materiału filmowego

Fotorelacja z Festiwalu naukowego przygotowana przez fotografa: Karol Meysner PhotoChef. 


BALIK KARNAWAŁOWY


KONKURS KALIGRAFICZNY

Od kilku lat w naszej szkole odbywa się konkurs kaligraficzny, który ma na celu kształcenie umiejętności estetycznego, poprawnego pisania, pokonywanie własnych trudności, mobilizowanie uczniów do starannego i estetycznego pisania.

Konkurs kaligraficzny „Złote pióro” przeznaczony był dla uczniów z klas drugich. Odbył się w dwóch etapach: I etap dla wszystkich uczniów klas drugich i trzecich oraz  II etap dla 28 najlepszych uczniów. Z pośród najlepszych uczniów zostali wybrani Mistrzowie Kaligrafii z każdej z klasy, otrzymali oni złote pióra. Uhonorowanie zwycięzców i wręczenie dyplomów odbyło się podczas szkolnych Jasełek na auli szkoły przez Pana Vice-Dyrektora Tomasza Dominiaka i organizatorki konkursu Panią Joannę Bródkę.

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

na „NAJPIĘKNIEJSZĄ SKARPETĘ ŚWIĄTECZNĄ”

Komisja konkursowa w składzie: p. Nina Rachel – nauczyciel techniki, organizator konkursu, p. Anna Pereświet–Sołtan – nauczyciel plastyki oraz przedstawiciel SU – Maksymilian Wiza – uczeń klasy 6d przyznała:

I miejsce – Wojciech Żytko z klasy 5c

II miejsce – Zofia Maniak z klasy 5c

III miejsce – Amelia Budzińska z klasy 6d

oraz trzy wyróżnienia: Martyna Płaczek z klasy 5c, Szymon Tyczyński z klasy 5d, Jakub Kuźniewski z klasy 6e.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!

Wszystkie prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej w Galerii w holu Szkoły.


SPOTKANIE SU Z DYREKTOREM SZKOŁY

17 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie członków Samorządu Uczniowskiego z Dyrektorem szkoły – p. Sławomirem Stancelewskim. Uczniowie wraz z opiekunami wspólnie rozmawiali o swojej prężnej działalności, zorganizowanych przedsięwzięciach i zebranych funduszach dla całej społeczności szkolnej. Omówiona została także bardzo ważna kwestia zakupu kanap oraz możliwość stworzenia i zaaranżowania ,,kącika relaksu” w naszej szkole. Na spotkanie zaprosiliśmy także przewodniczącego Rady Rodziców – p. Pawła Żurowskiego, który obiecał wspomóc inicjatywy i plany Samorządu. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zrealizować wiele ciekawych i przydatnych pomysłów.


DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dzień 6 grudnia to czas, w którym Samorząd Szkolny obdarowuje wszystkich uczniów naszej szkoły cukierkami. Składamy sobie życzenia i wchodzimy do klas ze świątecznymi piosenkami. Jesteśmy przebrani w świąteczne stroje, a klasy, które odwiedzamy również w tym dniu maja na sobie mikołajowe akcenty.

Tak jak co roku, zaczyna się pracowity czas sprawiania sobie miłych niespodzianek i dbania o innych. Nadchodzą Święta. Tym radosnym słodkim upominkiem życzymy Wam Wszystkim wielu wspaniałych chwil na rozmowy ze sobą, pomaganie sobie wzajemnie i okazywanie życzliwości. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Rozglądajmy się wokoło, może obok nas jest ktoś komu możemy pomóc. Czasem zwykły uśmiech może dać więcej niż tysiące słów.

Wasz Samorząd Szkolny


ANDRZEJKI

W ostatnim tygodniu listopada dla wszystkich uczniów klas 1-3 odbył się Tydzień Pluszowego Misia. Jednak największym wydarzeniem były Andrzejki szkolne, które odbyły się 29 listopada. Na auli były różnego rodzaju wróżby, gry i zabawy. Chętne osoby mogły mieć swoje stanowisko. Były takie zabawy jak: losowanie zawodów i wyzwań, malowanie paznokci oraz twarzy, sztuczki magiczne, przepowiadanie przyszłości, wróżenie z ręki i z wody, sztuczki z kartami, wróżenie z atramentu i wiele innych magicznych stanowisk andrzejkowych. Nie zabrakło również osoby odpowiedzialnej za muzykę. Niektóre osoby włożyły duży wkład również w przygotowanie odpowiednich strojów.

Samorządowe Andrzejki były naprawdę świetne !


TYDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w naszej szkole 25 listopada obchodziliśmy uroczyste podsumowanie „Tygodnia Pluszowego Misia”, w którym brali udział uczniowie klas I i II. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „MISIOWA RODZINA”. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ przybył do Nas wyjątkowy gość, pluszowy miś siedemnastki BUNIO. Dzieci przyniosły swoje pluszowe misie, które towarzyszyły im w zabawie i podsumowaniu zadań z każdej edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastycznej, muzycznej i ruchowej. Uczniowie przedstawili najważniejsze informacje z życia niedźwiedzia grizzli, brunatnego, koali, pandy i niedźwiedzia polarnego. Miś Bunio przygotował wiele niespodzianek dla dzieci, umilił czas czytaniem opowieści o swoich misiowych przyjaciołach i oczywiście nagrody w postaci słodkiego „Małego co nie co”. Wszyscy świetnie się bawili. Największym zainteresowaniem wszystkich uczniów cieszyła się FOTOBUDKA dzięki, której każdy uczeń mógł zamienić się w misia. Miś już nie może doczekać się co będzie w następnym roku. Do zobaczenia!

Organizatorki: Hania Ławniczak, Kinga Chylińska, Joanna Bródka


12 listopada 2019:

Świetlicowy kącik czytelniczy – „Uwolnij książkę”.

Zachęcamy do współpracy i zaangażowania w akcję 😉

Zasady korzystania z czytelniczego kącika świetlicowego „uwolnij książkę”.

  1. Punkt przeznaczony jest dla dzieci zapisanych do świetlicy szkolnej.
  1. Przynosimy z domu z książki w dobrym stanie i wkładamy do kącika czytelniczego.
  1. Zabieramy z półki inną wybraną książkę, wpisujemy się do zeszytu „uwolnionej książki” i czytamy ją w domu, wspólnie z całą rodziną.
  1. Po przeczytaniu przynosimy książkę z powrotem i wymieniamy na kolejną.
  1. Dbamy o ład i porządek na półce wymiany książek.
  1. Książki zabrane do domu traktujemy z należytym szacunkiem.

  Zapraszamy 🙂

Wychowawczynie świetlicy

 


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

KLASY I – III


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

KLASY IV – VIII


„DICTATION” – KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

15 października 2019 uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w szkolnym konkursie z języka angielskiego „Dictation”. Głównym założeniem konkursu było rozwijanie umiejętności pisania dyktanda ze słuchu oraz ćwiczenie ortografii języka angielskiego . Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Mimo, że tekst był trudny uczniowie poradzili sobie z nim naprawdę dobrze. Gratulacje dla wszystkich uczestników, a w szczególności dla zwycięzców!

I miejsce: Zuzanna Bajer kl. VIII c

II miejsce: Sara Rachmańczuk kl. VII e

III miejsce: Amelia Pawlak kl. VII a, Zbyszek Pezda kl. VII e

IV miejsce: Adrianna Pięta kl. VII c

V miejsce: Julia Żurawek kl. VIII b

Organizatorki: Julia Dębińska, Alicja Nowak


DZIEŃ BAŃKI MYDLANEJ


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Możliwość komentowania została wyłączona.